Podglądamy rywali!

LKS Olimpia Włodowice – druzyna wróciła do treningów 20 lipca, w pierwszym meczu sparingowym Olimpia pokonała Unię Masłońskie 4:1 a strzelcami bramek byli Mateusz Wydrych x2, Kamil Szczechla x2.

KS KORONA ROKITNO SZLACHECKIE- według nieoficjalnych informacji prawdopodobnie zespoł Korony nie wystartuje w nadchodzącym sezonie 2016/17

UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA- zespół Zagłebiaka w okresie przygotowawczym rozegrał na razie jedno spotkanie ,rywalem był Błysk Zederman a mecz zakończył się wynikiem 5:5.

KS Wysoka- brak informacji.

KS Giebło- zawodnicy Giebła przygotowania rozpoczęli 21 lipca, w pierwszym meczu sparingowym przegrali aż 1:5, rywalem był Trzy Korony Żarnowiec. Bramke z rzutu karnego strzelił Dawid Barczyk

KS STRAŻAK NOWA WIEŚ- zespoł wznowił treningi 22 lipca, do tej pory rozgrał jeden mecz sparingowy z Tęczą Zendek zakończony porażka 3-2, obie bramki padły po rzutach karnych a strzelcem był Tomasz Gryta.

Iskra Psary- klub ten przygotowania do sezonu rozpoczął od wygranego meczu sparingowego z Teczą Zendek 4-2, w kolejnym towarzyskim spotkani Iskra uległa KS ZEW SOSNOWIEC 2-0.

KS MYDLICE- zawodnicy Mydlic wznowili treningi 15 lipca. Rozegrali jeden mecz sparingowy z CKS Czeladź przegrywając aż 8-0

MKS ŁAZOWIANKA ANDREX II ŁAZY (dawniej Płomień Niegowonice który od nowego sezonu będzie rezerwami Łazowianki) - treningi oraz sparingi-brak inf.

Szczakowianka II Jaworzno- brak informacji.

GÓRNIK II PIASKI – prawdopodobnie zespoł ten nie wystartuje w nadchodzącym sezonie

RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA- nowy /stary zespół który prawdopodobnie będzie wystepował w sezonie 2016-17. Do B-klasy wraca po równo sześćdziesięciu latach, ostatni raz RKS Zagłębie brał udział w tych rozgrywkach w 1956 roku. Pierwszy trening zspołu odbył się 29 czerwca , był on otwarty dla wszystkich zawodników którzy cha reprezentować barwy RKS. Pierwszy mecz sparingowy już za zawodnikami z Dąbrowy Górniczej , ulegli oni Górnikowi Sosnowiec 0-4.

KP Preczów- Niegdyś KS Błyskawica Preczów, dziś ze względów prawnych KP Preczów, po trzech latach nieobecności znów wraca na Piłkarską mapę Polski. Zespół od sezonu 2016/2017 rozpocznie rozgrywki ligowe od poziomu Sosnowieckiej B-klasy. Gdy po raz ostatni Piłkarze z Preczowa wybiegli na murawę, ich zespół występował wtedy w A- klasie podokręgu Sosnowiec. Był to sezon 2012/2013, a rozgrywki te Preczowianie zakończyli na 8 miejscu. Liga ta liczyła 16 zespołów. Do tej pory zawodnicy Preczowa rozegrali sparing z Cyklonem Rogoźnik przegrywajac 1-0

JSP WARTA ZAWIERCIE-  Nowa drużyna ,brak inf.

Tęcza II Błędów- Nowa druzyna , brak inf.

SSZ UJEJSCE- spadkowicz z A-klasy , Prawdopodobnie w Ujejscu w sezonie 2016/2017 ma powstać jeden klub i jak dowiedział się nasz portal z nieoficjalnych informacji klub ma nazywać się Pionier Ujejsce. zawodnicy z Ujejsca treningi wznowią 26lipca.

co do pełnego składu druzyn na sezon 2016/17 jeszcze musimy poczekac.